januar 25th, 2011Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana
Naslov: ZZV Ljubljana, Zaloška 29, 1000 Ljubljana
Tel: (01) 58 63 918
Spletna stran: Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana http://www.nijz.si
Kratek opis:
Med najpomembnejša delovna področja Zavoda za zdravstveno varstvo Ljubljana sodijo:
* higiena,
* zdravstvena ekologija,
* epidemiologija nalezljivih bolezni,
* socialna medicina in
* promocija zdravja.
Način delovanje Zavoda je naravnan preventivno. Preventivno delo nadgrajujemo z raziskovanjem. Zavod je vpisan v evidenco raziskovalnih organizacij, ki po podatkih Agencije za raziskovalno dejavnost RS izpolnjuje pogoje za izvajanje proračunsko financiranih projektov.
Osnovno preventivno zdravstveno varstvo v republiki Sloveniji izvaja devet območnih Zavodov za zdravstveno varstvo (ZZV: Celje, Koper, Kranj, Ljubljana, Maribor, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo mesto in Ravne na Koroškem) in Inštitut za varovanje zdravja RS. V današnji obliki so bili zavodi na podlagi sklepa vlade ustanovljeni leta 1992. Zavodi, predvsem z izvajanjem nacionalnega programa, uresničujejo strateške usmeritve države na področju preventivne medicine oziroma javnega zdravja.
Dejavnosti posameznih Zavodov za zdravstveno varstvo se bistveno ne razlikujejo, vsak od zavodov pa deluje na območju svoje zdravstvene regije:
Med območnimi zavodi je Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana – tako po velikosti (površina), kot po številu prebivalcev zdravstvene regije na kateri izvaja svoje poslanstvo največji. Območje, ki ga pokriva s svojo dejavnostjo obsega 39 občin s približno 600.000 prebivalci.
april 1st, 2015 at 7:57 dopoldne
Nemogoč sistem naročanja na cepljenje. Vsaj dvajsetkrat klical:stalno zasedeno oz. zvoni v praz(8-11ih).Ko bi vsaj vzpostavili e-naročanje. Sramota!!!
september 12th, 2016 at 4:59 popldne
NUJNO: Posteljne stenice v centru Lipa
VF
Valentina Ficko
Reply|
Today 11:01 PM
gorazd.recnik@rtvslo.si;
Val 202 (val202@rtvslo.si);
simona.repar-bornsek@zd-lj.si;
+15 more
This message was sent with high importance.
Pozdravljeni,
na vaš cenjeni naslov se obračam, ker v centru Lipa na Celovški 264 v Ljubljani se že zelo, zelo dolgo pojavljajo posteljne stenice (okoli dveh let), ki načenjajo duševni in telesni mir prebivalcev Lipe in tudi širšega okolja, saj so prenoslijive.
Sama jih najverjetneje še zaenkrat nimam, ima jih pa moja soseda, ki je vstran od mene kaka dva, tri metre in sedaj postajam zelo zaskrbljujoča in nervozna. Z to sosedo sve šle o tem problemu se pogovorit na zdravstveni oz.sanitarni inšpektorat v Prulah, pa nisve nič dosegle. Odgovor je bil, da stenice niso življenjsko ogrožujoče in da oni nimajo nobene pravice vstopati v tuja stanovanja, da bi naredili dezinsekcijo. Dokler nekdo ne zboli hudo ne morejo nič ukrepati so rekli.Tako, da se stenice lepo in hitro širijo naprej.
Šla sem do našega direktorja Jureta Drljepana in mi je povedal, da so pri njemu, torej v Lipi že davno (začetek Feb. 2016) bili iz zdravstvenega inšpektorata in da so mu podali pisni odgovor o tej zadevi, da skratka povzročitelji ugrizov (stenice) ne sodijo med prenašalce nalezljivih bolezni oz., da ugotavljeno stanje ne pomeni možnosti za pojav nalezljivih bolezni in zatorej ukrepanje Zdravstvenega inšpektorata RS ni stvarne pristojnosti.
V prilogi so poslali tudi strokovno mnenje NIJZ, z dne 18.1.2016 in so prosili, da o ugotovitvah in strokovnem mnenju seznanijo stanovalce centra Lipa.
Šele 26.5.’16 smo stanovalci dobili pisno obvestilo – opozorilo, da če smo opazili, da so se v enotah pojavile stenice, da moramo poklicati pooblaščeno organizacijo LEKS d.o.o. in se ravnati po njihovih navodilih. So mi pa na zdravstvenem inšpektoratu razložili, da če ne bomo vsi naenkrat naročili in naredili dezinsekcijo po celi Lipi, da ne bo nič pomagalo, da bomo vrgli stran denar. Ena dezinsekcija stane 70€, kar pa nobeden noče plačati, saj je večina v Lipi socialno ogroženih, vključno z menoj, ki sem na trajni DSP in varstvenem dodatku.
O zadevi sem se šla tudi pogovorit na svoj pristojni CSD in o tej zadevi že vse vejo, tudi ko sem klicala na nacionalni inštitut za javno zdravje so bili že o tej problematiki seznanjeni, kakor tudi zdravstveni inšpektorat na Vilharjevi, pa osnovna šola Dravlje in kaj jaz vem še kdo vse ve, da so v Lipi stenice in da se ne da nič ukrepati.
Jaz sem nameščena v Lipo na začasno bivanje, ker rešujem svoj stanovanjski problem s tem, da kanididiram za neprofitno stanovanje, vendar si res ne želim, da bi dokler neprofitno stanovanje ne dobim živela v tako obupnem strahu in konstantnim vznemirjenjem.
Prosim vas tudi v imenu mojih sostanovalcev, katerih podpisov lahko v večini dobim, da podprem ta dopis ,na vas kot javni medij, če le morete obravnavate v oddaji Kje me čevelj žuli, ki je vsako sredo ob 12h na vašem radiu, saj nikjer doslej nisem nič konkretnega dosegla, da bi se ta problem začel odpravljati. V centru Lipa biva dosti tujcev, tranzitni gostje, šoferji, ki prespijo eno, dve ali tri noči.
Prosim vsaj svetujte mi, kaj lahko še vse poskusim, da bi se ta problem začel reševati. ZADEVA JE NUJNA IN NE MORE VEČ ČAKATI, še posebej, ker sem redna plačnica in zato smem pričakovati neki vsaj osnovni standard bivalnih pogojev!!!
Hvala za razumevanje in predvsem hitro ukrepanje, kajti tu se gre za življenja in zdravja približno 1000 ljudi,zato prosim za hiter odgovor. Prilagam tudi negativno odločbo od zdravstvenega inšpektorata in pojasnilo NIJZ.
Valentina Ficko
GSM: 040 510 493
P.S: Tale mail bom posredovala tudi v vednost mojemu pristojnemu CSD-ju, županu g. Jankoviču, svetovalni službi osnovne šole Dravlje, dnevnemu centru Šenta, svoji psihiatrinji, svoji osebni zdravnici in mogoče še komu, če se bom še spomnila ki bi lahko kaj pomagal.
februar 1st, 2017 at 8:45 popldne
Pozdravljeni. Zanima me zakaj v zdravstvenem domu v sentvidu nocejo dati delovnega naloga za opornico pravijo da si moramo sami poskrbeti za opornico, naredila sem Emg in si mi svetovali opornico sama pa si jo ne morem privoscit precej drage so,imam urejeno zavarovanje pa se dodatnega placujem to pa je res sramota da si moras vse sam placevati. Prosim za cim prejsnji odgovor.